خدمت‌رسانی به مردم قم باید ویژه باشد
خدمت‌رسانی به مردم قم باید ویژه باشد
آیت الله سعیدی، نماینده مردم قم در مجلس خبرگان رهبری گفت: قم از این نظر که حرم یک بانو، مرکز حوزه علمیه و نشر علوم اسلامی است، یک شهر منحصر به فرد در میان بلاد اسلامی است و باید ویژگی‌های این شهر در نحوه خدمت‌رسانی‌ها مورد توجه باشد و گروه‌های خاصی که در قم هستند باید در امدادرسانی‌ها مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار حجت‌الاسلام محمدطاها مهری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطر بانوی کرامت انجام شد، با اشاره به عهدنامه امیرالمؤمنین(ع) به مالک اشتر برای استانداری مصر، اظهار کرد: این عهدنامه در حقیقت منشور حکومت داری است که در همه عرصه های اداره جامعه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه هر بخش از حکومت باید از دیدگاه خود این عهدنامه را مورد ارزیابی قرار دهد و نقطه نظرات و موضع گیری های امیرالمؤمنین(ع) را استخراج کند و به کار گیرد، افزود: یکی از نکات مورد توجه این عهد نامه توصیه امیرالمؤمنین(ع) به مالک است که فرمودند با سنت های خوبی که در جامعه رایج است مخالفت نکن و آن سنت ها را حفظ کن.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه باید سنت‌های خوبی که در باب امداد رسانی قبل از شما وجود داشته حفظ شود، گفت: با توجه به منابعی که در اختیار دارید خوب است که نیازهای مردم اولویت سنجی شود و بر اساس اولویت هایی که برای جامعه مفید است خدمات ارائه شود.

وی ادامه داد: قم از این جهت که حرم یک بانو و مرکز حوزه علمیه و علوم اسلامی است یک شهر منحصر به فرد در میان بلاد اسلامی است که باید ویژگی های این شهر در نحوه خدمت رسانی ها مدنظر باشد و گروه های خاصی که در قم هستند باید در امدادرسانی ها مورد توجه بیشتری قرار گیرند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس