سران کشورهای اسلامی جنایت توهین به قرآن را محکوم کنند
سران کشورهای اسلامی جنایت توهین به قرآن را محکوم کنند
آیت الله حسینی بوشهری ، امام جمعه قم با اشاره به هتک حرمت به قرآن در پایتخت سوئد اظهار کرد: این مایه تاسف است که پلیس مخالفت می‌کند اما دادگاه به بهانه این که برای ما آزادی مهم است دستور پلیس را لغو می‌کند و می‌گوید که قرآن را پاره کردن ایرادی ندارد. مرگ بر این چهره‌هایی که به ظاهر به نام انسانیت زندگی می کنند اما از هر درنده‌ای درنده‌تر هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه امروز قم که در مصلای قدس برگزار شد، در رابطه با موانع رسیدن به سعادت بیان کرد: تکذیب انبیای الهی، نداشتن گوش شنوا برای شنیدن سخن انبیای الهی و فراموشی از ذکر خدا از جمله عواملی است که مانع سعادت انسان می‌شود.

وی با بیان اینکه باید در نهان، آشکار، سختی و آسانی به یاد خدا باشیم، ادامه داد: اگر یک لحظه از یاد خدا غافل شدیم و هر مشکلی ما را احاطه کرد خودمان مسئول هستیم.

امام جمعه قم یادآور شد: گاهی برخی از افراد به سراغ هرکسی که می‌روند با پاسخ منفی مواجه می‌شوند و احساس سختی در گذران زندگی می‌کنند و در مقابل برخی از افراد هر جا می‌روند گویا زمینه‌ها فراهم بوده است و همه درها به روی آن‌ها باز می‌شود.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: گروه دوم پیوسته به یاد خدا هستند اما دسته اول خدا را فراموش کردند. کسی که خدا را فراموش کند هویت خودش را هم فراموش خواهد کرد.

خطیب جمعه قم با اشاره به اینکه بدعت‌گذاری از دیگر موانع سعادت است، اظهار کرد: کسانی که می‌گویند «هذا حرام و هذا حلال» و به خدا نسبت به دروغ می‌دهند سعادت‌مند نمی‌شوند.

وی با اشاره به آیه «وَلَا تَقُولُوا لِمَا تَصِفُ أَلْسِنَتُکُمُ الْکَذِبَ هَٰذَا حَلَالٌ وَهَٰذَا حَرَامٌ لِتَفْتَرُوا عَلَی اللَّهِ الْکَذِبَ ۚ إِنَّ الَّذِینَ یَفْتَرُونَ عَلَی اللَّهِ الْکَذِبَ لَا یُفْلِحُونَ»، گفت: خداوند در این آیه می‌فرماید:« شما نباید از پیش خود به دروغ چیزی را حلال و چیزی را حرام گویید و به خدا نسبت دهید تا بر خدا دروغ بندید، که آنان که بر خدا دروغ بندند هرگز روی رستگاری نخواهند دید.»

وی با بیان اینکه برخی در مقابل مسائلی که از صدر اسلام به عنوان یک مبنا در بین مردم بوده است جبهه می‌گیرند، اضافه کرد: اختیاری کردن مسئله حجاب یک بدعت است؛ زیرا حجاب از صدر اسلام وجود داشته است.

آیت‌الله حسینی بوشهری در خطبه دوم ضمن تبریک دهه ولایت بیان کرد: دهه ولایت فرصت مناسبی است که جا پای اهل بیت(ع) بگذاریم و راه آنان را ادامه دهیم. در روز عید غدیر به عشق امیرالمومنین(ع) اطعام کنید تا کسانی که به یاد امیرالمومنین(ع) نیستند هم متوجه جایگاه حضرت علی(ع) در جامعه شوند.

وی با اشاره به سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری در خلیج فارس عنوان کرد: این نمونه جنایت آمریکا در طول تاریخ است و عجب حقوق بشری عرضه می‌کنند.

وی با اشاره به هتک حرمت به قرآن در پایتخت سوئد اظهار کرد: این مایه تاسف است که پلیس مخالفت می‌کند اما دادگاه به بهانه این که برای ما آزادی مهم است دستور پلیس را لغو می‌کند و می‌گوید که قرآن را پاره کردن ایرادی ندارد. مرگ بر این چهره‌هایی که به ظاهر به نام انسانیت زندگی می کنند اما از هر درنده‌ای درنده‌تر هستند.

امام جمعه قم خطاب به وزارت خارجه گفت: سران کشوهای اسلامی اجتماع کرده و این جنایت را محکوم و در روابط خودشان با این کشور تجدید نظر کنند، هرچقدر ما سکوت کنیم این‌ها چند گام جلوتر می‌روند.

وی بیان کرد: اگر چه شما به قرآن توهین کردید، اما قرآن می‌گوید کاری از پیش نمی‌برید، با این کار شما دنیا متوجه می‌شود که قرآن که کتاب مسلمانان است چیست. خداوند وعده داده است:«هُوَ الَّذی أَرسَلَ رَسولَهُ بِالهُدیٰ وَدینِ الحَقِّ لِیُظهِرَهُ عَلَی الدّینِ کُلِّهِ»

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان قوه قضاییه اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بیان کردند که باید به سند تحول عمل شود و کادرسازی شود همچنین به مبارزه با فساد تاکید کردند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که با مراجعه‌کنندگان به درستی برخورد شود همچنین تاکید کردند آنچه مورد قضاوت مردم قرار می‌گیرد آمارها نیست بلکه خروجی کار است.

خطیب جمعه قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب به امنیت روانی مردم اشاره کردند، تصریح کرد: اگر امنیت روانی از جامعه گرفته شود حتی اگر مردم بهترین زندگی را هم داشته باشند زندگی‌شان تلخ خواهد بود به همین خاطر با شایعه پراکنان در رسانه‌ها و فضای مجازی برخورد شود.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس