به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار با وزیر نفت دولت سیزدهم که در سالن جلسات دفتر جامعه مدرسین حوز علمیه قم برگزار شد، اظهار کرد: اقداماتی که دولت سیزدهم طی دو سال اخیر در حوزه صنعت نفت انجام داده قابل […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار با وزیر نفت دولت سیزدهم که در سالن جلسات دفتر جامعه مدرسین حوز علمیه قم برگزار شد، اظهار کرد: اقداماتی که دولت سیزدهم طی دو سال اخیر در حوزه صنعت نفت انجام داده قابل قبول و نشان دهنده این است که برای جامعه ایجاد امید می‌کند.

وی ادامه داد: انقلاب ما یک نعمت بزرگ الهی بود و بنده معتقد هستم تا به امروز هیچ کدام از ما نتوانسته‌‌ایم جایگاه اصلی و حق انقلاب را اداء کنیم، در تاریخ این کشور روزهایی وجود داشته که در بسیاری از مسائل توانایی حل مشکلات در داخل کشور مهیا نبوده است و به همین دلیل کشور وابسته به دیگران بوده است.

رئیس جامعه مدرسین حوز علمیه تصریح کرد: تمام حیات و هستی ما در اختیار تصمیم‌گیری دیگران بود، سران کشورها در پایتخت ایران برای آینده کشورمان جلسه تشکیل می‌دادند بدون اینکه رئیس ممکلت از آن مطلع باشد. به لطف خدا همه این مسائل و معضلات به برکت رهنمودهای معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و همراهی بزرگان دینی و مردم حل شد.

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: روزگاری به مردم ما تلقین کرده بودند که این نفت به عنوان مایعی بدبو بدرد شما نمی‌خورد و نیازی به آن ندارید، دشمن تلاش کرد تا صنعت نفت کشورمان را بدست بگیرد، اما با بیداری مردم و بزرگان این اتفاق رخ نداد و کشور در مسئله صنعت نفت به استقلال رسید.

*مسئولان برای توسعه شبانه‌روز درحال تلاش هستند

وی اشاره کرد: تلاش‌هایی که شما و همکارانتان در صنعت نفت در دولت سیزدهم انجام داده‌اید، باعث شده فضایی آرام در کشور ایجاد شود، افتتاح فازهای مختلف میادین نفت و گاز در کشور که یکی پس از دیگری درحال انجام است باعث شده جوانه امید در دل مردم زنده شود و احساس کنند که مسئولین برای توسعه کشور شبانه روز در تلاش هستند.

پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم

 

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به سختی کار افرادی که در میادین نفت و گاز فعالیت دارند، تصریح کرد: عملی که همکاران شما در سکوهای دریایی در آن وضعیت آب و هوایی طاقت‌فرسا مشغول خدمت رسانی هستند اجر آن همانند کسانی است که در راه خدا جهاد می‌کنند. 

حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: بنده تقاضا دارم پیام حوزه علمیه را به آن عزیزان برسانید که ما قدردان زحمات شما در صنعت نفت و گاز هستیم و می‌دانیم که چه سختی‌هایی را پشت سر می‌گذارید و از خدا برای شما توفیق روز افزون را طلب می‌نماییم.

*دولت سیزدهم کشور را  در شرایط سختی قرار گرفت

وی در ادامه با بیان اینکه دولت سیزدهم در شرایط سختی کشور را تحویل گرفت، گفت: همه ما می‌دانیم دولت سیزدهم در چه وضعیتی برای اداره امور کشور مستقر شد، شرایط سختی در کشور حاکم بود که دولت مردمی توانست با رمز «همت، تلاش و تدبیر» آن روزها را با موفقیت پشت سر گذارد.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد: برای مثال ایجاد پالایشگاه فرا سرزمینی که وزیر نفت درباره آن توضیح داد ابتکار بسیار خوبی بود که انجام شد، این ابتکارها و تدابیر سد راهی شد برای کارهایی که دشمنان علیه کشور ما انجام می‌دادند.

حسینی بوشهری بیان کرد: اقداماتی که دولت در کشور رقم زده است نشان دهنده عزت ملی است و به تعبیر رهبر انقلاب کسانی که فقط به مسئله ایرانیت می‌اندیشند نیز خدمات شما باعث می‌شود آنان به هویت و ایرانی بودن خود افتخار کنند.

وی افزود: امیدواریم به همت بلندی که مجموعه دولت دارد زیر سایه منویات رهبر فرزانه انقلاب بتوانیم در شرایط سخت و دشوار سربلند بیرون آمده و مشکلات را یکی پس از دیگری همچون گذشته حل کنید و یاس و ناامیدی که دشمن در کشور ایجاد کرده است را تبدیل به امیدواری کنید.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: مسئولیت‌های اجتماعی نکته قابل توجهی است که باید بیش از گذشته به آن اهتمام بخشید، مدتی پیش با معاون وزیر نفت دیداری داشتیم، ایشان از اقدامات انجام شده این وزارتخانه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی گزارشی را ارائه دادند که باید این روند ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: ساخت مدرسه، راه، بیمارستان، محرومیت‌زدایی و… بخش مهمی از اقدامات انجام شده این وزارتخانه است که طی این ۲ سال اخیر صورت گرفته، از وزیر نفت تقاضا داریم که در کنار مدیریت امور کشور بیش از گذشته نسبت به بخش مسئولیت‌های اجتماعی توجه کنند.

پایان پیام/۷۸۰۳۳