آیت‌الله حسینی بوشهری: تربیت دانشجو در بخش بین‌الملل یکی از راه‌های صدور پیام انقلاب اسلامی است
آیت‌الله حسینی بوشهری: تربیت دانشجو در بخش بین‌الملل یکی از راه‌های صدور پیام انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار رئیس دانشگاه قم، تربیت نیروی انسانی در بخش بین‌الملل را یکی از راه‌های صدور پیام انقلاب اسلامی به سایر کشورهای دنیا عنوان کرد و گفت: تربیت دانشجو خصوصا در بخش بین‌الملل می‌تواند به اهداف انقلاب […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار رئیس دانشگاه قم، تربیت نیروی انسانی در بخش بین‌الملل را یکی از راه‌های صدور پیام انقلاب اسلامی به سایر کشورهای دنیا عنوان کرد و گفت: تربیت دانشجو خصوصا در بخش بین‌الملل می‌تواند به اهداف انقلاب اسلامی کمک کند.

وی دانشجویان را آینده‌سازان این مرز و بوم توصیف کرد و افزود: آینده کشور بر عهده همین دانشجویان است؛ بنابراین هر چه بیشتر بر روی آنان سرمایه‌گذاری شود، نتیجه بهتری را در آینده در پی خواهد داشت.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به مرکزیت شهر مقدس قم در ترویج معارف دینی ابراز داشت: دانشجویانی که در قم تحصیل می‌کنند، اعم از ایرانی و غیر ایرانی، باید شاکله تربیتی آنان به گونه‌ای باشد که برای سراسر کشور جنبه الگویی داشته باشند.

وی نهادینه‌سازی مسائل تربیتی و اخلاقی را در گرو برنامه‌ریزی درست و تقسیم وظایف دانست و اظهار کرد: اگر به درستی برنامه‌ریزی و تقسیم و ظایف صورت پذیرد، حتی با شرایط کنونی و مسائلی که با آن مواجه هستیم نیز می‌توان تعداد بالای دانشجویان را مدیریت نمود.

عضو هیئت امنای جامعه‌المصطفی در ادامه سخنان خود با تأکید بر لزوم دقت کافی در گزینش اساتید گفت: گزینش استاد باید با دقت کافی در رفتار و منش او همراه باشد؛ چرا که همانگونه که مقام معظم رهبری می‌فرمایند، متن درسی هر چقدر هم که قوی باشد، اگر استاد شایسته نباشد، مطالبی را که خود می‌خواهد به دانشجو منتقل می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تفکیک جنسیتی در برخی از دانشگاه‌ها ابراز داشت: دانشگاه قم با یک مبنای دینی پایه‌گذاری شده است و اگر علت وجود برخی از محدودیت‌ها برای دانشجویان توضیح داده شود، دیگر احساس محدودیت نخواهند کرد.

رئیس شوری عالی جامعه مدرسین ادامه داد: بحث تفکیک جنسیتی مختص به دانشگاه قم نیست و در برخی از دانشگاه‌های خارجی نیز شاهد این مسئله هستیم که علت آن افزایش تمرکز و راندمان تحصیلی دانشجویان است.

وی با اشاره به نحوه برخورد مجلس سنای آمریکا با پیام رسان تیک‌تاک افزود: مردم ما باید به این نوع برخورد دوگانه از ناحیه آمریکایی‌ها و دنیای غرب که نسبت به فرزندان خود احساس مسئولیت می‌کنند ولی نسبت به کشورهای دیگر تشویق کننده فضای باز و بدون مرزبندی هستند، به خوبی توجه کنند.

پایان پیام/۷۸۰۳۳