آیت‌الله جوادی آملی اهانت به مرجعیت شیعه را محکوم کرد
آیت‌الله جوادی آملی اهانت به مرجعیت شیعه را محکوم کرد
آیت‌الله جوادی آملی مرجع تقلیدشیعیان، صبح امروز در پایان درس خارج فقه خود، اهانت به مرجعیت شیعه و مقدسات اسلامی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید شیعه، صبح امروز در پایان درس خارج فقه خود، اهانت به مرجعیت شیعه و مقدسات اسلامی را محکوم کرد.

وی در واکنش به اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به مرجعیت شیعه و مقدسات اسلامی بیان داشت: این اهانتی به یک مملکت است، با فحش و کاریکاتور که نمی شود! بیان نورانی حضرت امیر (سلام الله علیه) است که: «رُدُّوا الْحَجَرَ مِنْ حَیْثُ جَاءَ»؛ سنگ را همان جا که آمد، برگردانید و فرمود: « لَا یَمْنَعُ الضَّیْمَ الذَّلِیلُ‏ »؛ ستم را جز ملّت فرومایه قبول نمی کند، سنگ را هر جا آمد برگردانید.

آیت‌الله جوادی آملی در ادامه گفت: این بیان نورانی حضرت امیر(ع) است که اسلام هم روی همین پیش می‌رود؛ «رُدُّوا الْحَجَرَ مِنْ حَیْثُ جَاءَ» و « لَا یَمْنَعُ الضَّیْمَ الذَّلِیلُ‏ » ستم را، ذلت را، جز ملت فرومایه کسی تحمل نمی‌کند.

این مرجع تقلید در ادامه اضافه کرد: امّا حالا کسی فحش داد، آدم که نمی‌تواند فحش بدهد! با یک راه دیگری که بالاخره صحیح است باید جبران بکند و آن یا تجمع است، یا اعتراض است که آبروی یک مملکت است، آبروی یک ملّت است، آبروی یک نظام است. ولی آدم نمی تواند قبیح را با قبیح پاسخ بدهد. امیدواریم خدا این نظام را حفظ بکند!

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع‌رسانی اسراء