آیات نوری همدانی و مکارم شیرازی شهادت آیت‌الله سلیمانی را تسلیت گفتند
آیات نوری همدانی و مکارم شیرازی شهادت آیت‌الله سلیمانی را تسلیت گفتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیات حسین نوری همدانی و ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه، با صدور پیام‌های جداگانه شهادت آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده سابق ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و عضو مجلس خبرگان را تسلیت گفتند. متن پیام تسلیت آیت‌الله نوری همدانی […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیات حسین نوری همدانی و ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه، با صدور پیام‌های جداگانه شهادت آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده سابق ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و عضو مجلس خبرگان را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت آیت‌الله نوری همدانی در پی شهادت آیت‌الله عباسعلی سلیمانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت مظلومانه مرحوم‌ حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ عباسعلی سلیمانی (رحمه الله علیه) موجب سعادت ابدی برای آن مرحوم شد؛ اما جامعه انقلابی‌مان از وجود یک عنصر خدمتگزار و لایق و اثر گذار محروم گردید که موجب تأثر گردید.

آشنایی اینجانب با این شخصیت به قبل پیروزی انقلاب برمی‌گردد و بعد آن از خدمات ماندگارش در مازنداران و کاشان و مخصوصاً منطقه زاهدان مطلع بودم که با عقل و علم توانست اهداف نظام اسلامی را دنبال نماید.

اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت، شهادت ایشان را به ملت شریف و حوزه‌های علمیه بویژه اهالی مازنداران و سیستان و بلوچستان و خانواده محترمشان تبریک و تسلیت عرض نموده و حشر با حضرات معصومین (علیهم السلام) را از خداوند متعال خواستارم.

قم المقدسه/نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰٢
حسین نوری همدانی

آیت‌الله مکارم شیرازی نیز با صدور پیامی شهادت آیت‌الله عباسعلی سلیمانی را تسلیت گفت که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر شهادت مظلومانه حجت‌الاسلام‌والمسلمین آقای حاج عباسعلی سلیمانی(رحمه الله علیه) موجب تأثر و تألم فراوان گردید.

عالمی وارسته و فاضلی گرانقدر که سالیان متمادی مردم بزرگوار استان‌های سیستان و بلوچستان، مازندران و شهرستان کاشان از فیض وجود او بهره بردند.

خلوص، پشتکار و حضور مجدانه ایشان در سال های متمادی در جنوب شرق کشور، باعث ایجاد انس و الفت طوایف و مذاهب مختلف گردید و توطئه دشمنان را ناکام گذاشت.

اینجانب این ضایعه ناگوار را به حوزه‌های علمیه، مردم شریف ایران و علاقمندان وی خصوصا به خانواده صبور ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال علوّ درجات او و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسئلت دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله

قم ـ ناصر مکارم شیرازی

پایان پیام/۷۸۰۳۲