آمادگی شهرداری در نام‌گذاری ۵ هزار نام شهید در معابر شهر قم؛ نام‌گذاری ۲ هزار کوچه به نام شهدا در قم
آمادگی شهرداری در نام‌گذاری ۵ هزار نام شهید در معابر شهر قم؛ نام‌گذاری ۲ هزار کوچه به نام شهدا در قم
دکتر سبحانی رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم گفت: از بین بیش از 5 هزار شهید تنها 2 هزار کوچه به نام شهدا نام‌گذاری شده و شهرداری آمادگی دارد نام دیگر کوچه‌ها را نیز به نام شهدا مزین کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، دکتر سید مجتبی سبحانی ثابت در حاشیه رونمایی از ۲۲۲ تابلو مزین به نام شهدا، آیین رخصت از شهدا برای نصب تابلوها را مطرح کرد و اظهار داشت: دشمنان و معاندین در سال‌های گذشته تلاش کردن نام شهدا را از کوچه‌ها و معابر حذف کنند اما مدیریت شهری در قم چنین اجازه‌ای به آن‌ها نمی‌دهد.
وی اجرای طرح کوچه‌های آسمانی را مبارزه با طرح و توطئه دشمنان دانست و افزود: با پیگیری های انجام شده با تصویب طرح کوچه‌های آسمانی و با کمک سازمان زیباسازی شهرداری قم این طرح را از سال گذشته و با نصب ۱۵۰ تابلو مزین با نام شهدا آغاز کرد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: رونمایی از ۱۵۰ تابلو با حضور مقامات کشوری و ملی رونمایی شد و این تابلوها داری QR کد بوده و اطلاعات شهید و عکس‌ها و وصیت‌نامه شهدا را داشته و کوچه‌ها به نمایشگاهی از شهدا تبدیل می‌شود.
وی سفارش مقام معظم رهبری در استفاده از نمادهای بصری را یادآور شد و تصریح کرد: باید شهدا را در همه‌جا حاضر ببینیم و بدانیم شهدا ناظر اعمال ما هستند و ما همه مدیون خون شهدا هستیم و باید این به جامعه القا شود.
سبحانی از نصب تابلوهای مزین به نام شهدا در روز جمعه ۱۴ مرداد خبر داد و خاطرنشان کرد: تابلوها با حضور ائمه جماعت، پایگاه‌های بسیج و خانواده شهدا نصب‌شده و به خانواده شهدا یک سند هویتی از شهید تقدیم می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در این سند هویتی علاوه بر قید شدن شماره مصوب، نام شهید، عکس شهید و عکس تابلو نیز ثبت‌شده و با مهر شهرداری به خانواده شهدا تقدیم خواهد شد تا یادگاری از شهدا در بین مردم باقی بماند.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم تعداد کوچه‌های نام‌گذاری شده به نام شهدا را در حدود ۲ هزار کوچه عنوان و تأکید کرد: از بین بیش از ۵ هزار شهید تنها ۲ هزار کوچه به نام شهدا نام‌گذاری شده و شهرداری آمادگی دارد نام دیگر کوچه‌ها را نیز به نام شهدا مزین کند.
وی از شهروندان و خانواده شهدا درخواست کرد: خانواده شهدا، هم‌رزمان شهدا و سایر افراد درصورتی‌که می‌دانند کوچه‌ای به نام شهید نیست به ما پیشنهاد بدهند و ما تمام پیگیری‌های آن را تا نصب تابلو انجام می‌دهیم.
انتهای پیام/