آماده باش مراکز درمانی قم در پذیرش افراد گرمازده طی سه روز آینده
آماده باش مراکز درمانی قم در پذیرش افراد گرمازده طی سه روز آینده
مجید محبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم از آماده باش مراکز درمانی قم برای پذیرش افراد گرمازده و بیماران پرخطر طی سه روز آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مجید محبی صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته از سوی هواشناسی در خصوص افزایش دمای هوا طی سه روز آینده، تمامی مراکز درمانی استان قم در راستای پذیرش افراد گرمازده و بیماران پرخطر در حالت آماده باش هستند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: استان قم در منطقه گرمسیر قرار گرفته و دارای آب و هوای گرم و خشک است و به همین دلیل تمامی مراکز درمانی استان از شروع فصل گرما، خدماتی به افرادی که دچار گرمازدگی می‌شوند ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها تا پایان هفته که روزهای گرمی پیش رو خواهیم داشت باید مراقبت‌های لازم را از خود، کودکان و سالمندان داشته باشند ابراز داشت: کودکان زیر ۴ سال و افراد بالای ۶۵ سال و افراد پرخطر همانند بیماران قلبی، دیابتی، افراد دارای فشار خون در معرض گرمازدگی هستند و باید خود مراقبتی بیشتری داشته باشند.

گفتنی است، ضعف، بی‌حالی، تشنگی شدید، گرفتگی عضلات، افت فشار خون، غش، بیهوشی، ضعف شدید و در موارد شدید حتی به کما رفتن فرد از علائم گرمازدگی است که توصیه می‌شود در چنین وضعیتی فرد باید از گرما و آفتاب دور نگه داشته و در سایه یا جای خنک قرار داده شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر