آماده‌سازی ۱۴۰ هکتار پارکینگ برای جشن‌های نیمه‌شعبان در قم
آماده‌سازی ۱۴۰ هکتار پارکینگ برای جشن‌های نیمه‌شعبان در قم
سیدامیرعباس صفوی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از آماده‌سازی 140 هکتار پارکینگ برای جشن‌های نیمه‌شعبان در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، سیدامیرعباس صفوی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم اظهار کرد: عملیات اجرایی ۲۸۷ واحد پارکینگ جدید در قم آغاز شده و امیدواریم به‌زودی شاهد بهره‌برداری از آن‌ها باشیم.

صفوی پروژه پارکینگ طبقاتی بنفشه در خیابان آذر و پارکینگ هم‌سطح چهل‌اختران را مدنظر قرار داد و افزود: همزمان با مراحل آماده‌سازی ۱۴۰ هکتار پارکینگ برای نیمه شعبان، این پروژه‌ها نیز در حال بهره‌برداری و آماده‌سازی هستند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه شورای اسلامی شهر با جدیت پیگیر اجرای این پروژه‎ها است، مطرح کرد: برای افتتاح هر کدام از این پروژه‌ها ده‌ها و صدها عملیات اجرایی لازم است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: در کنار پیشبرد این پروژه‌ها شاهد برنامه‌ریزی برای اتفاقات و مناسبت‌های خاص ازجمله اعیاد و بارندگی‌ها نیز هستیم.

صفوی با بیان اینکه اجرای ۸ پارکینگ طبقاتی در شهر احصا شده است، عنوان کرد: با بهره‌برداری از این پارکینگ‌ها ۳ هزار و ۱۲۰ جای پارک به ظرفیت شهر اضافه خواهد شد.

وی در تشریح ظرفیت  این پارکینگ‌ها گفت: پارکینگ خیابان امام خمینی(ره) با ظرفیت ۳۴۰ واحد، بلوار امین و ایران مرینوس ۴۸۳ واحد، بلوار جمهوری اسلامی ۱۵۰واحد  و چارسو با ۴۱۹ واحد ازجمله این پارکینگ‌ها هستند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به اینکه پارکینگ بنفشه با ظرفیت ۲۰۰ واحد نیز در دستور کار قرار دارد، خاطرنشان کرد: عرصه این پارکینگ سه هزار و ۸۰۰ مترمربع، زیربنا ۱۱ هزار و ۴۰۰ مترمربع با اعتبار بیش از ۶۰ میلیارد تومانی بوده که ۴۰ میلیارد آن برای احداث، ۲۰ میلیارد برای تملک است.

وی با بیان اینکه تمام این پارکینگ‌ها در راستای مطالعات جامع حمل‌ونقل شهر و طرح تفصیلی هستند، تصریح کرد: این پارکینگ دوطبقه منفی برای پارک و همسطح تجاری دارد.

صفوی اضافه کرد: پارکینگ چهل اختران نیز با ظرفیت ۸۷ جای پارک نیازمند اعتبار ۵۱ میلیارد تومانی است.

  • منبع خبر : روابط عمومی شهرداری قم