آلاینده‌های جوی و غبارآلودگی هوا در قم افزایش می‌یابد
آلاینده‌های جوی و غبارآلودگی هوا در قم افزایش می‌یابد
محمدرضا قاضی اظهار کرد: از روز سه‌شنبه با ورود موج دیگری به کشور، در استان قم نیز افزایش ابر و وزش باد رخ خواهد داد و وقوع بارش‌های پراکنده در سحرگاه چهارشنبه دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، محمدرضا قاضی رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان قم به بررسی اوضاع جویِ هفته جاری پرداخت و گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز با عبور سامانه بارشی از روی استان افزایش ابر، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در پاره‌ای نقاط، بارش باران رخ خواهد داد.

وی بابیان اینکه وزش باد، تا نیمه‌شب ادامه خواهد یافت، افزود: سرعت وزش باد به‌تدریج کاسته خواهد شد و فردا با استقرار هوای پایدار، آسمان صاف و وزش باد ملایم پیش‌بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی استان قم از تداوم این شرایط تا روز سه‌شنبه خبر داد و افزود: این وضعیت، موجب انباشت آلاینده‌های جوی و غبارآلودگی هوا، خصوصاً در ساعات ابتدایی روز خواهد شد.

وی نسبت به شرایط آسمان قم در روز سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری اشاره کرد و گفت: از روز سه‌شنبه با ورود موج دیگری به کشور، در استان قم نیز افزایش ابر و وزش باد رخ خواهد داد و وقوع بارش‌های پراکنده در سحرگاه چهارشنبه دور از انتظار نیست.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس قم