آغاز عملیات تجهیز دبیرخانه شهر ملی انگشتر در قم
آغاز عملیات تجهیز دبیرخانه شهر ملی انگشتر در قم
علیرضا ارجمندی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم گفت: دبیرخانه شهر ملی انگشتر از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به قم در حال تجهیز و بهسازی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، علیرضا ارجمندی گفت: در راستای معرفی و حمایت هر چه بیشتر هنر صنعت انگشترسازی، دبیرخانه شهر ملی انگشتر در استان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‎‌دستی قم گفت: با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهوری به قم، دبیرخانه شهر ملی انگشتر در خانه‌ای قدیمی در مجاورت بیت تاریخی امام راحل در حال تجهیز و بهسازی است.

ارجمندی از اهداف راه‌اندازی دبیرخانه شهر ملی انگشتر را برنامه‌ریزی برای آموزش، توسعه و ترویج این رشته شناسایی و سامان‌دهی تعداد کارگاه و هنرمندان صنعتگر فعال این رشته و معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌ها و فراهم کردن زمینه‌های ثبت بین‌المللی هنر انگشترسازی عنوان کرد.

او با اشاره به فعالیت ۱۲۰۰ هنرمند قمی در صنعت انگشترسازی گفت:نام‌گذاری قم به نام شهر ملی انگشتر، آغاز حرکت برای توسعه صنعت انگشترسازی در سطح ملی و بین‌المللی با حمایت از هنرمندان این رشته از صنایع‌دستی است.

از سال ۱۳۹۹ شهر قم به عنوان شهر ملی انگشتر شناخته شد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان