آغاز طرح «کالابرگ الکترونیک» در قم
آغاز طرح «کالابرگ الکترونیک» در قم
شیرمحمدی با اشاره به اینکه مردم با مراجعه به فروشگاه‌های مجاز و متصل به شبکه نسبت به استفاده از «کالابرگ الکترونیک» خود می توانند اقدام کنند، اظهار داشت: امیدواریم اتاق اصناف و اتحادیه‌های مستقر در استان با اطلاع‌رسانی به واحد‌های صنفی جهت ثبت نام در سامانه «شما» در انجام مناسب این طرح همت گمارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، عباس شیرمحمدی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استان قم امروز در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: این طرح به منظور حمایت از سبد غذایی و سلامت مردم آغاز گردیده است، در طرح «کالابرگ الکترونیکی» امکان خرید اعتباری ۱۰ قلم کالای اساسی با افزایش درصدی نسبت به یارانه نقدی و یک ماه زود تر از تاریخ واریز یارانه‌ها فراهم گردیده است.

وی در ادامع افزود: این امکان برای تمام افراد مشمول که حساب یارانه‌شان داخل استان افتتاح گردیده است، به صورت خودکار فعال خواهد شد. ضمن اینکه این طرح کاملا اختیاری بوده و هیچ نشان تجاری خاصی برای خرید کالا مورد تاکید قرار نگرفته است و مردم در خرید خود آزاد هستند.

شیرمحمدی تصریح کرد: مردم در سراسر استان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مجاز و متصل به شبکه نسبت به استفاده از «کالابرگ الکترونیک» خود اقدام کنند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم خاطرنشان کرد: پیگیری‌ها و جلسات لازم برای اجرا و عملیاتی شدن این طرح از مدت‌ها قبل بین وزارت کشور، استانداری قم، فرمانداران و سایر نهاد‌های مرتبط در استان انجام شده است و امیدواریم این طرح به شیوه مطلوب در استان قم اجرایی شود.

شیرمحمدی در پایان گفت: تنها دغدغه‌ای که ما در این طرح داریم بحث محدودیت اجرای طرح «کالا برگ الکترونیک» در شهرهای کوچک و دهستان‌هاست که امیدواریم اتاق اصناف و اتحادیه‌های مستقر در استان با اطلاع‌رسانی به واحد‌های صنفی جهت ثبت نام در سامانه «شما» این دغدغه را کاهش دهند تا مردم بخش‌های فوق الذکر مشکلی بابت استفاده از این طرح نداشته باشند.