آغاز توزیع یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار بسته پروتئینی در محلات کم‌برخوردار قم
آغاز توزیع یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار بسته پروتئینی در محلات کم‌برخوردار قم
توزیع یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار بسته پروتئینی درمحلات کم‌برخوردار استان قم تحت عنوان رزمایش همدلی و احسان روز چهارشنبه با حضور رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دراین آیین گفت: اگر جامعه دچار تبعیض و بی‌عدالتی شود، بنیان‌های آن متزلزل می‌شود و نبود احسان و انفاق نیز سبب شکل‌گیری جامعه‌ای بی‌روح و سرد خواهد شد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود:‌ یکی از مهم‌ترین مولفه‌های احسان، انفاق مال برغم علاقه به آن است.

وی گفت:‌ مسأله مهم درمواسات و انفاق استمرار و تداوم آن است و یک کار خیر اندک بادوام بهتر از یک اقدام بزرگ ولی یک‌باره می‌باشد.

وی با بیان اینکه احسان و ایثار یکی از جلوه‌های مهم کار خیر است، اضافه کرد: گاهی در طرح‌های مربوط به توزیع بسته‌های حمایتی برخی افراد چند مرتبه از این حمایت‌ها برخوردار می‌شوند درحالی‌که عده‌ای از نیازمندان واقعی هیچ بهره‌ای نمی‌برند، بنابراین لازم است تا اطلاعات آماری افراد نیازمند به‌صورت کامل استخراج شود.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: در مسأله احسان و مواسات نباید دین، رنگ، مذهب و نژاد مورد توجه باشد، آن چیزی که در انفاق مطلوب است نوع بشر بدون توجه به ویژگی‌های عارضی آن است.

وی نقش غیرقابل‌ انکار فقر و بی‌عدالتی را در گسترش آسیب‌های اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: جامعه اسلامی باید به مرحله‌ای از همدلی برسد که در آن هیچ اثری از نیازمند نباشد، ما از جامعه تراز اسلامی بسیار عقب هستیم و در میدان عمل نیز بین حرف و وضعیت موجود فاصله بسیار زیاد است.

امام‌ جمعه قم ابراز داشت: یکی از مصادیق و جلوه‌های شناسایی شیعیان واقعی میزان دغدغه‌مندی و مشارکت آنان در کارهای خیر و انفاق است بنحوی که بی‌تفاوتی در برابر مشکلات دیگران بشدت مردود شمرده‌ شده‌است.

وی با اشاره به جلوه‌های ایثار اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در آیات قرآن کریم، بیان کرد: مصادیق ایثار و ازخودگذشتگی حضرت فاطمه زهرا(س) در جهان خلقت بی‌نظیر و الهام‌بخش است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام راحل در قم نیز در این مراسم گفت:‌ توزیع یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن بسته پروتئینی در محلات کم برخوردار قم در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم استمرار مساوات و همدلی فعالیت‌های اجتماعی صورت گرفته و فرمایشات ایشان سرلوحه اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام راحل در قم قرار دارد.

حجت‌الاسلام دکتر امیر امیرگان با اشاره به فعالیت افزون بر ۲۰۰ گروه و فعال جهادی در طرح رزمایش سفره احسان تصریح کرد: این شکل از فعالیت، نمونه مشخصی از حکمرانی مردمی و مردمی سازی دولت است که در ر استای سیاست‌های کلان نظام است.

وی با تاکید بر اهمیت شبکه‌ای شدن گروه‌های جهادی درقم گفت: شبکه‌ای شدن گروه‌های جهادی در این استان سبب شده تا اشتغال اجتماع‌محور و توانمندسازی محلات شهر در قالب طرح‌های متنوع توانمندسازی با قدرت بالا انجام گیرد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام راحل در استان قم نیز در ادامه بابیان اینکه فرهنگ مواسات و همدلی از مهم‌ترین نیازهای جامعه کنونی ماست‌، یادآور شد: در شرایطی که برخی از اقشار جامعه با مشکلات معیشتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند این قبیل اقدامات می‌تواند بار کوچکی از چالش‌های آن را کم نماید.

امیر عبدی همچنین با اشاره به حوادث اخیر کشور، گفت: پای‌کار آوردن تمام توان و ظرفیت دشمنان علیه نظام اسلامی نشان از عجز و ناتوانی آن‌هاست ولی ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های جبهه غربی ، عبری و عربی سر تعظیم درنخواهد آورد و از این حوادث نیز مانند سایر اتفاقات ۴ دهه گذشته سربلند بیرون می‌آید.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا