آغاز اعزام هشت هزار قمی به اردوهای راهیان نور از ۱۵ آبان‌ماه
آغاز اعزام هشت هزار قمی به اردوهای راهیان نور از ۱۵ آبان‌ماه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس قم، امیر جعفری در نشست خبری تشریح برنامه کاروان‌های راهیان نور استان قم که در سالن جلسات ساختمان شهید آیت الله سعیدی برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان‌ماه، اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر اردوی راهیان نور به عنوان یک برنامه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم به نقل از خبرگزاری فارس قم، امیر جعفری در نشست خبری تشریح برنامه کاروان‌های راهیان نور استان قم که در سالن جلسات ساختمان شهید آیت الله سعیدی برگزار شد، ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان‌ماه، اظهار کرد: مقام معظم رهبری تاکید بسیاری بر اردوی راهیان نور به عنوان یک برنامه فرهنگی دارند.

وی با اشاره به اینکه شواهد بسیاری از اثربخشی و تاثیر راهیان نور وجود دارد، مطرح کرد: منطقه عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس حالت معجزه دارد و هر شخصی که در این منطقه حاضر می‌شود، متحول خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم ادامه داد: امروز وظیفه داریم زمینه‌ساز حضور قشر مخاطب جنگ نرم در این مناطق عملیاتی را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند راهیان نور نمونه بی‌بدیل گردشگری تعالی بخش است و علاوه بر حفظ هویت دفاع مقدس از تحریف دفاع مقدس جلوگیری و به اقتدار کشور کمک می‌کند.

*تقارن رمضان با نوروز علت آغاز زودهنگام راهیان نور

جعفری با بیان اینکه دو راهیان نور غرب و جنوب داریم، عنوان کرد: اردوی راهیان نور جنوب به دلیل گرمای هوا در فصل تابستان تعطیل است و امسال به دلیل همزمانی ماه مبارک رمضان با عید نوروز اردوی راهیان نور را زودتر آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور امسال را از تاریخ ۱۵ آبان‌ماه برای دانش آموزان آغاز خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: اردوی دانشجویی و محلات نیز از بهمن‌ماه دنبال می‌شود.

رئیس ستاد راهیان نور سپاه استان قم با بیان اینکه سال گذشته حدود دو هزار نفر را به اردوی راهیان نور اعزام کردیم، تصریح کرد: برنامه‌ریزی در سال جاری برای اعزام ۸ هزار دانش آموز است و تحقق این برنامه‌ریزی نیازمند تخصیص کمک‌های وعده داده شده است.

وی با اشاره به اینکه این عدد نسبت به جمعیت دانش آموز شهر، زیاد نیست، یادآور شد: متاسفانه به دلیل محدودیت‌های مالی و زیرساختی امکان اعزام افراد بیش‌تر وجود ندارد.

جعفری با بیان اینکه این اردوها چهار روزه است، ابراز کرد: اردوهای دانش آموزی که از فردا آغاز می‌شود همزمان با مراسم بدرقه در مدارس و وداع با شهدای مدافع حرم در بهشت معصومه(س) خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در کنار راهیان نور به بحث راهیان پیشرفت نیز توجه خواهد شد، بیان کرد: دانش آموزان در این اردوها از المان‌های فتح المبین، هویزه، کربلای ۴ و ۵، معراج شهدای شهید محمودوند و پالایشگاه نفت آبادان بازدید خواهند کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان قم با بیان اینکه قیمت تمام شده برای هر نفر در این اردوها یک میلیون و ۸۱۰ هزار تومان است، افزود: محل استقرار دانش آموزان در پادگان شهید زین الدین است که در زمان جنگ نیز این پادگان محل استقرار نیروهای سپاه علی بن ابی‌طالب(ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه سپاه تنها مجری برگزاری اردوی راهیان نور است، اظهار داشت: برای برگزاری این اردو باید مجموعه‌های مختلف متناسب با وظایف خود پای کار بیایند تا بتوانیم ضریب اعزام دانش آموزان را افزایش دهیم.

پایان پیام/۷۸۰۳۳