آسیب‌های مسکن مهر در نهضت ملی رفع خواهد شد
آسیب‌های مسکن مهر در نهضت ملی رفع خواهد شد
فرزانه صادق‌، معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه مسکن مهر یک ابرپروژه بوده است ولی آسیب شناسی‌ای که در این پروژه انجام شد را تلاش کردیم در پروژه نهضت ملی آن‌ها را رفع کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، فرزانه صادق‌ معاون وزیر راه و شهرسازی امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه در جلسه شورای مسکن استان قم که در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اقدامات ویژه در طرح نهضت ملی مسکن، تصریح کرد: در مباحث مختلف این طرح بررسی‌های متعدد و کار کارشناسی انجام شد و تمام مسائل و موضوعات زیست محیطی، اجتماعی، زیرساختی و … در آن دیده شده است.
وی افزود: پروژه مسکن مهر یک ابرپروژه بوده است ولی آسیب شناسی‌ای که در این پروژه انجام شد را تلاش کردیم در پروژه نهضت ملی آن‌ها را رفع کنیم.
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیش از ۲۵ هزار هکتار زمین برای نهضت ملی در کشور تخیص داده شده است، مطرح کرد: واگذاری زمین، آپارتمان و اساسا خانه‌دار کردن مردم یک اتفاق بزرگ است.
وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان یک نسخه واحد را برای تمام کشور عملیاتی کرد، خاطرنشان کرد: رویکرد اصلی در نهضت ملی مسکن این است که حتی الامکان تعداد طبقات در پروژه‌های ویلایی‌ساز را کاهش دهیم.
صادق در بخش دیگری از سخنانش الحاقات زمین روستایی را مدنظر قرار داد و گفت: دغدغه اصلی در این موضوع باید کاری باشد که به ساخت مسکن و تحویل آن به افراد واجد شرایط منتهی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خوشبختانه تنوع ساخت مسکن در قم وجود دارد، تصریح کرد: تلاش‌های بسیاری در تامین زمین و ساخت مسکن درحال انجام است ولی باید مراقب باشیم سوداگری در این پروژه شکل نگیرد.
وی با اشاره به اینکه بافت مرکزی شهرها قلب تپنده شهرها هستند، یادآور شد: در بافت فرسوده باید اقدامات ویژه‌ای انجام شود چراکه در این مناطق که هویت اصلی شهرها هستند دارای مسائل و مشکلات بسیاری هستیم.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا