آزادی ۵۰ زندانی در بازدید مسئولان قضایی از زندان قم
آزادی ۵۰ زندانی در بازدید مسئولان قضایی از زندان قم
50 نفر از زندانیان جرائم غیرخشن و واجد شرایط، در بازدید مسئولان قضایی از زندان قم، با دستور دادستان عمومی و انقلاب قم آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، حجت الاسلام و المسلمین غریب دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم در بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان، به همراه معاونین و قضات دادسرای عمومی و انقلاب قم به صورت چهره به چهره و نزدیک با زندانیان دیدار و به درخواست های قانونی آنها در خصوص عفو، تخفیف مجازات و آزادی به صورت جداگانه رسیدگی کردند.

در این دیدار که با آزادی ۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیر خشن و واجد شرایط همراه بود، دستورات لازم برای حل مشکلات زندانیان در برخورداری از نهادهای ارفاقی صادر شد.

بازدید حضوری قضات از زندان به طور مستمر در طرح پایش و غربالگری زندانیان در استان قم انجام می شود و در این راستا با توجه به کنترل شیوع بیماری کرونا، بازدید حضوری مقامات قضایی در سال ۱۴۰۰ از زندان قم نسبت به سال قبل، ۲۳۴ درصد افزایش پیدا کرد و قضات توانستند به صورت نزدیک ضمن بررسی پرونده‌های مددجویان واجد شرایط، از همه‌ی ارفاق‌های قانونی برای تغییر وضعیت زندانی و ایجاد زمینه آزادی آنان با استفاده از راهکارهای قانونی تخفیف و تعلیق مجازات، اعطای مرخصی و موافقت با مرخصی پایان حبس استفاده کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس