آخرین وضعیت حادثه مسمومیت دانش‌آموزان قمی
آخرین وضعیت حادثه مسمومیت دانش‌آموزان قمی
مجیدمحبی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به حادثه مسمومیت دانش‌آموزان گفت: وضعیت دانش‌آموزان طبیعی بود اما برای احتیاط برخی را با رضایت والدین به بیمارستان شهید بهشتی منتقل کردیم تا بررسی هایی انجام دهیم و در مجموع از ۱۸ دانش‌آموز آزمایش‌ گرفته شد که مشکلی نبود و این افراد در حال ترخیص هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نسیم قم، مجید محبی شب گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به حادثه مسمومیت دانش‌آموزان قمی اظهار کرد:  پس از تماس مسئولان مدارس با اورژانس، بلافاصله نیروهای اورژانس همراه با تیم کامل مورد نیاز در محل حاضر شدند اما دانش‌آموزی در شرایط بدحال نبوده است.

وی اضافه کرد: بیشتر علت ضعف جسمانی دانش‌آموزان بخاطر بار استرسی ناشی از حوادث قبلی مسمومیت در مدارس و محیط آشفته مدرسه بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از سر صحنه نمونه‌گیری خون و اکسیژن سنجی را انجام دادیم که وضعیت دانش‌آموزان طبیعی بوده است، برخی را هم برای احتیاط با رضایت والدین به بیمارستان شهید بهشتی منتقل کردیم تا بررسی هایی انجام دهیم و در مجموع آزمایش‌هایی از ۱۸ دانش‌آموز گرفته شد که مشکلی نبود و اکنون این افراد در حال ترخیص هستند.

گفتنی است، روز گذشته حداقل در ۴ مدرسه قم مسئولین مدارس از اورژانس درخواست بررسی وضعیت سلامت دانش‌آموزان را کردند که تعدادی از دانش‌آموزان ۲ مدرسه به مراکز درمانی منتقل شدند.

در همین راستا مدیر ناحیه ۴ آموزش و پرورش قم نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: روز یکشنبه ۳ دانش‌آموز واحد آموزشی دخترانه امامی به دلیل نقص در سیستم گرمایشی و مسمومیت با مونواکسیدکربن به بیمارستان اعزام شده‌اند.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس